Düğün Fotoğrafları Ne Zaman Çekilmeli?

Hayatınızın aşkıyla uzun zamandır mükemmel bir şekilde devam eden ilişkinizi kısa bir süre önce evliliğe taşımaya karar verdiniz ve düğün gününüze dair hemen her şey hazır.

Hayatınızda sadece bir kez yaşayacağınız düğün gününüzün muhteşem geçmesi için gerekli olan düğün gününe, düğün mekanına, bu güzel gününüze tanıklık etmesini istediğiniz davetliler listesine kadar her şeyi hazırladınız ancak bir türlü düğün fotoğraflarınızı ne zaman çektireceğinize karar veremediyseniz, bu konuda size önemli bir tavsiyemiz var. Ne olursa olsun düğün fotoğraf çekimlerini, düğün gününe bırakmayın!

Düğün günü, gelin ve damat adayının en yoğun ve en telaşlı günü olduğu gibi bu günde çekilecek fotoğraflar, istediğiniz gibi sonuç vermeyebilir. Aklınız, düğüne dair her şeyi eksiksiz bir şekilde tamamlayıp tamamlamadığınızda kalabilir. Üstelik gün içerisinde yaşayacağınız yoğun stres, objektiflere rahat, doğal fotoğraflar verememenize de neden olabilir. Kısacası gerginliğin hat safhada olduğu bir günde kesinlikle fotoğraf çektirmemenizi öneriyoruz.

Peki, düğün fotoğraflarınızı ne zaman çektirebilirsiniz?

Düğün fotoğrafları çekiminde özellikle söz konusu dış mekan çekimleri olduğunda hikaye çekimlerinin en az 2 3 gün öncesinde gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Böylelikle düğün gününde yaşayacağınız o maksimum stres ve gerginlik olmadan tüm duygusallığınız ve doğallığınızla kameralara poz verebilir; o masum heyecanınızı, gelecekteki eşinize olan o sonsuz ilginizi, sevginizi ya da sevdanızı en güzel şekilde objektiflere yansıtabilirsiniz. İçinizden geldiği gibi bir dış çekim hikaye teması belirleyerek, düğün fotoğraflarınızın tam da sizin hayallerinizdeki gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Ya Düğün Sonrası Fotoğraf Çekimi?

Aşkınızı ölümsüzleştirmenin bir diğer yolu ise düğün sonrası çekimler… Düğünün o gergin ve yorgun havasını teneffüs ettikten, her şeyi başarı ile tamamladıktan ve gevşedikten sonra kameralara verebileceğiniz o mutlu pozları bir düşünün! Artık, evlisiniz ve eşinizle harika geçecek günler sizleri bekliyor.

Böylesi güzel bir anda düğün fotoğrafı çekmekten daha güzel, daha zevkli ve daha anlamlı ne olabilir ki?

Tüm hayatınızın en az düğün gününüz kadar güzel ve aşkla dolu geçmesi dileklerimizle

 

 

Düğün Fotoğraf Çekimine Ne kadar Zaman Ayrılmalı?

Düğün hazırlık telaşları içerisinde fotoğraf çekimlerine de zaman ayırmak, size biraz yorucu ve zahmetli gelebilir, ancak düğün fotoğraflarınızın başarılı ve düğününüze layık olması için fotoğraf çekimlerine de yeterince zaman ayırmanız gerekiyor. Profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak, bu konuda da size yol göstermek, bizlere düşüyor.

Kısacası fotoğraf çekimlerini düğün gününe sıkıştırmayı düşünüyorsanız; bu fikrinizden bir an önce vazgeçmeniz gerekiyor. Yıllar sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda ‘Daha güzel fotoğraflar da çekilebilirdi’ dememek adına fotoğraf çekimlerine yeterince özen göstermelisiniz.

Peki, düğün hikaye çekimlerimiz ne kadar sürüyor?

Aslında bu sorunun kesin bir cevabı yok. Yani bizler, siz ne kadar süre fotoğraf çektirmek istiyorsanız; o kadar süre fotoğraf çekiyoruz. 1-2 saat süren çekimlerimizin dışında 3-4 saat hatta gün boyu süren çekimlerimiz ile de hizmet veriyoruz.

300 adet fotoğraftan 1200 fotoğrafa kadar, paketlerimiz dahilinde fotoğraflar çekiyor; zamanımızı en verimli şekilde kullanıyoruz.

1-2 saat ya da 3-4 saat süren tüm çekimler esnasında profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak, hikaye kurgusunu en güzel şekilde karelere yansıtıyor; sizlere sıkılmayacağınız hatta fotoğraf çektirmekten keyif alacağınız bir fotoğraf çekimi vaat ediyoruz.

Tüm çekimler esnasında yaratıcılığımızı gözler önüne seriyor, çekimlerin eğlenceli bir şekilde gerçekleşmesi için çabalıyoruz.

Düğün fotoğrafçısı olarak; düğün öncesi ve düğün sonrası tüm çekimlerde mutluluğunuzu ilk önceliğimiz olarak belirliyoruz.

Kaynak